Nagłośnienie w kościele

Nagłośnienie w kościele

Akustyka charakterystyczna dla kościołów wymaga właściwego doboru nagłośnienia.

Nagłośnienie w kościele

Dobry dobór urządzeń nagłośnienie kościoła odgrywa bardzo ważną rolę i odpowiada za końcowy efekt rozprowadzenia dźwięku.
Oferujemy kompleksowe nagłośnienie dobrane indywidualnie do każdego kościoła. Rozpoczynamy od obejrzenia wnętrza, później dobieramy urządzenia tak aby funkcjonowały najlepiej w wyjątkowych warunkach dla każdego wnętrza. System nagłośnienia sprawi, że czysty dźwięk o odpowiedniej głośności będzie słyszany przez wszystkich uczestników nabożeństwa. 

Dlatego, że każdy kościół charakteryzuje się inną akustyką wszystkie elementy nagłośnienia muszą być dobrane indywidualnie. Zapraszamy do kontaktu z nami 0-502 002 006 oraz 22/ 613 88 99

Przykładowy zestaw nagłośnienia kościoła może zawierać:

 • wzmacniacz z mikserem wyposażony w eliminator sprzężeń akustycznych, (z korektorem graficznym umożliwiający idealne ustawienie brzmienia dźwięku do potrzeb akustycznych pomieszczenia- eliminacja pogłosu, czytelność wypowiedzi.
 • kolumny głośnikowe o charakterystyce przystosowanej do nagłośnień budynków kościelnych, gdzie zwykle występuje duży pogłos akustyczny.
 • mikrofony pojemnościowe tzw. gęsie szyjki zbierające dźwięk umieszczone blisko ołtarza czy ambony. Wybierając odpowiednie mikrofony uzyskujemy doskonałą czystość i czytelność brzmienia dźwięków i wypowiedzi
 • ( zaletą takich mikrofonów jest możliwość mówienia z odległości 1,5 do 2 m od mikrofonu). Szczególnie preferowane są do obiektów sakralnych, gdzie niezbędna jest wysoka jakość dźwięku, czytelność wypowiedzi i śpiewu.
   
 • mikrofony przewodowe pozwalającej do zachowania dalszej odległości od mikrofonu podczas emisji głosu.
 • minimiksery (podział sygnału z 1 wejścia wzmacniacza na 5 wejść mikrofonowych, lub liniowych – np. chór, organista).

 

Nagłośnienie zewnętrzne zazwyczaj polega na instalacji kilku głośników „zewnętrznych” na elewacji zewnętrznej kościoła. Dzięki zastosowaniu systemu bezprzewodowego możliwe jest przeprowadzenie uroczystości na zewnątrz kościoła -/stosowane przez nas głośniki odporne na wpływ warunków atmosferycznych –mróz, deszcz, śnieg/. Odpowiednie, kierunkowe rozmieszczenie głośników gwarantuje bardzo dobrą i czytelną emisję dżwięku w każdym punkcie na zewnątrz i wokół kościoła. Proponowane przez nas systemy nagłośnienia eliminują konieczność stosowania niewygodnych i mało efektywnych systemów nagłośnieniowych „przenośnych”.

System bezprzewodowy możemy również wykorzystać z powodzeniem wewnątrz kościoła. Konieczność wykorzystania w innych punktach kościoła niż Prezbiterium. Droga Krzyżowa, modlitwy przy Grobie Pańskim, Msza św. dla dzieci, uroczystości ślubne:

 • Bezpłatnie świadczymy doradztwo i konsultacyjne w zakresie nagłośnień akustycznych
 • Każdy projekt nagłośnienia kościoła jest konsultowany i podlega analizie z Ks. Proboszczem lub osobą upoważnioną do ustaleń.
 • urządzenia objęte są gwarancją oraz serwisem pogwarancyjnym
 • Oferujemy profesjonalizm, szybkie terminy realizacji oraz konkurencyjne ceny
 • Dopasowując system nagłośnienia do specyfiki kościoła i oczekiwań osoby zlecającej instalację.

 

Korzystając z wielu marek sprawdzonych i dobrych urządzeń nagłośnienia oferujemy niezwykle szerokie możliwości rozwiązań. Do nagłośnienia zewnętrznego kościoła oferujemy również wysokiej klasy systemy bezprzewodowe


NAGŁOŚNIENIE ZEWNĘTRZNE KOŚCIOŁA – system bezprzewodowy